NOVINKY
6.5.2020
Uvolněna verze Afit 4.9.397.8 - aktualizace Afitu s novými funkcemi a opravami.

28.12.2019
Uvolněna verze Afit 4.9.397.7 - aktualizace Afitu s novými funkcemi a opravami.

Poslední aktualizace

WWW:  28.12.2023
Afit:  4.9.398.0 (24.4.2022)
RSS kanál:  Afit RSS kanál XML verze - sledování novinek online Afit RSS kanál - sledování novinek online

Prodej licencí zastaven

Afit - informační systém pro Vaše fitcentrum

Afit software | Afit Euro Ready | Připraven na Euro
 • Hledáte počítačový program, který Vám zajistí komplexní služby při vedení agendy Vašeho sportovního centra, solárního studia, nebo jiného zákaznicky orientovaného provozu?
 • Nenaplňují jiné počítačové systémy Vaše očekávání?
 • Chcete mít jistotu, že Vás program nebude omezovat ve Vašich manažerských plánech?
 • Hodláte ze svého provozu vytěžit maximum a prezentovat se jako moderně vybavené centrum s rozsáhlými možnostmi služeb pro své zákazníky?

Pokud alespoň na jednu z otázek odpovíte "Ano", pak jste ve správný čas na správném místě.

Co je Afit?

Čtyři písmena, která dávají jméno počítačovému systému, jehož primární funkcí je zajistit provoz zákaznicky orientovaných center jako jsou sportoviště nejrůznějšího druhu tj. fitness centra, wellness centra, sportovní haly, tenisové kurty, ale např. i kadeřnické, kosmetické, masážní solární a jiná studia. Zabezpečit provoz v tomto případě znamená od A do Z, tj. se vším, co k tomu patří. Afit je již dnes připraven pro přechod na měnu Euro a umožňuje příjmat platby ve více měnách.

Hned na začátku zdůrazněme, že Afit není spojením několika oddělených systémů, ale plnohodnotný, kompaktní informační systém s více než 30 dílčími moduly, které v jednotném uživatelském rozhraní sdílejí společná data z jediné databáze a to včetně rezervačního systému přes internetové rozhraní webového prohlížeče pro zákazníky. Afit nemusí řešit žádné konverze dat, předávání jedné a té samé informace jiným programům, neboť vše co potřebujete, je integrováno přímo v něm. Kdo se s Afitem naučí jednou pracovat, pochopí obrovskou výhodu tohoto systému, kterou představuje zejména komplexní funkčnost při provádění nejběžnějších akcí.

Nejčastěji budete pracovat s pokladnou, kde Afit nabízí hned dvě rozhraní - běžná pokladna přes čarové kódy nebo rychlé kódy a rozhraní pro dotykové displeje, kde pracujete s obrazovkou ve stylu tlačítkové klávesnice zastupující jednotlivé výrobky.

Touchscreen

Na pokladní systém navazuje skladové hospodářství s evidencí pohybů na skladě a rozsáhlými možnostmi oceňování zboží, tvorbou složených skladových položek a zboží se systémovými akcemi, např. realizace vstupu do provozoven. Dalším modulem Afitu je evidence zákazníků se vším co k ní patří, tj. skupinování zákazníků do libovolných zákaznických skupin, evidence permanentních vstupenek několika typů, řízení vstupů na provozovny, evidence návštěv a s tím související podrobná statistika. Samozřejmostí je vedení zákaznických a skupinových bezhotovostních účtů s rozsáhlými vlastnostmi a možnostmi nastavení, včetně precizního vedení záloh DPH a jeho účtování a to v libovolné verzi, i té nejlevnější.

Další komplexnost systému zajišťuje propracovaný rezervační systém, který lze propojit i přes internet a zpřístupnit tak zákazníkům online rezervace, kde se mohou vždy přesně informovat o aktuálním stavu nejen celkové obsazenosti jakékoliv atrakce, ale i o stavu jejich rezervací třeba na rok dopředu. Afit však kromě rezervací přes internet nabídne Vašim zákazníkům mnohem větší funkcionalitu. Ti si budou moci přes internet zkontrolovat celý svůj účet, jaké provedli návštěvy, útraty, jaký je stav jejich elektronického účtu, jaký je stav jejich permanentek. Díky online službám je ale možné registrovat i nové zákazníky přes internet a nebo sledovat veškeré aktivity na webu v přehledných statistikách. Snadno tak zjistíte, jak jsou služby webu využívány a jakou skupinou zákazníků.

Pro solární studia Afit nabízí plnohodnotný řídící systém, který splňuje požadavky i pro ty nejnáročnějí a nejrozsáhlejší instalace. Počet ovládaných solárií není nijak omezen a systém lze libovolně konfigurovat do nejrůznějších variací včetně pobočkového provozu. Spínat lze samozřejmě i jiné atrakce, jako jsou třeba světla na kurtech, vířivé vany, infra sauny, parní lázně apod.

Dobrý manažer potřebuje kvalitní zpětnou vazbu. Tu v Afitu zajišťuje modul Statistika. Detaliní statistiky podle nejrůznějších kritérií umožňují realizovat stovky pohledů na data a vyhodnotit tak rentabilitu jednotlivých atrakcí, služeb či produktů. A nejen to. Můžete sledovat i docházku zaměstnanců, aktivity zákazníků na internetu.

Žijeme v tržním hospodářství a jedním z klíčových prvků trhu je cena služeb a zboží. Speciálně navržená technologie oceňování prodejních položek dovoluje vícerozměrné řízení cen prakticky v libovolném prodejním modelu. Ceny řízené počtem kusů, cenovou kategorií a časem jsou zde standardem, nicméně modul Ceníky Vám umožňuje dělat i takové akce jako je např. různá cena pro různé pokladny nebo předdefinované akční ceníky, které lze aktivovat prakticky kdykoliv jediným zašktnutím a změnit tak cenu třeba celého nabízeného sortimentu. Jako doplněk určitě uvítáte také systém slevových a dárkových poukazů, které Vám umožní vytvořit libovolný balíček slev na vybranou skupinu zboží či služeb a s precizní evidencí již odebraných kusů. Dárkové certifikáty tak můžete prodávat stejně pohodlně jako každé jiné zboží.

Nesmíme zapomenout na funkce, které jistě využijí moderní fitness centra a to jsou moduly pro jídelníčky a tréninky. Bohatě naplněné databáze cviků a potravin Vám umožňují sestavovat profesionální plány pro zákazníky s detailním rozborem nejen energetického obsahu, ale i komplexní informací o všech vitamínech, minerálech, stopových prvcích. V tréninku zase vypočtete kromě doby trvání také celkově nazvedanou zátěž a energetický výdej cvičení. To vše umožňuje detailně pracovat se zákazníkem a nabízet mu skutečně profesionální služby a to opět v jednom jediném systému. Nevadí, že nejste fitness centrum, péče o tělo by mělo zajímat každého z nás a i kdyby jste jídelníčka a tréninky neprodávali jako profesionální službu, můžete si alespoň sami zjistot, kolik kalorií příjmáte a kolik jich vydáváte.

Díky své vysoké kvalitě a rozsáhlosti funkcí se Afit řadí na špičku mezi aplikačním software ve svém oboru. Pro Afit se rozhodla řada zákazníků i přes nižší cenové nabídky konkurence. Nicméně Afit svým bezkonkurenčním rozsahem funkcí dokázal přesvědčit váhající zákazníky, že je pro jejich provoz optimální a bezpečnou volbou. Pokud nejste tak bohatí, aby jste si mohli kupovat levný software, pak věřte, že investice do Afitu toto heslo beze zbytku naplňuje.

Chcete se dozvědět, v čem je Afit natolik výjímečný, že o něm můžeme hovořit převážně v superlativech. Pak rozhodně čtěte dál.

Klíčovým prvkem originality Afitu je promyšlená strategie jeho funkčnosti, která zajišťuje jedinečnou propojenost všech činností, které program vykonává. Afit je navržen tak, aby při co nejmenším počtu úkonů obsluhy provedl co největší objem práce. V praxi to znamená, že obsluha dělá pouze ty nejnutnější kroky a o vše ostatní, co lze z takto jednoduché obsluhy odvodit, zařídí Afit. To Vám přinese ve výsledku nesrovnatelně nižší nároky na obsluhu při současném zvýšení množství zaznamenané informace.

Jak to funguje?

Afit topologie sítě

V praxi jde v podstatě o jednoduchou věc: jakákoliv událost má vazbu na jiné události a pokud program tyto vazby řeší za Vás, Vy spustíte pouze počáteční událost, vše ostatní dělá program s počítačovou přesností, neomylností a rychlostí. Jeden příklad za všechny:

Zákazník přichází na hodinu aerobiku, kterou si rezervoval přes internetový rezervační systém. Obsluha požádá zákazníka o identifikační kartu, najde jeho data a okamžitě zjistí, zda má správnou rezervaci, zda jde včas a má např. platnou permanentku na tuto aktivitu. Jediným kliknutím myší pak provedenou rezervaci uskuteční a spustí další běh událostí:

 1. pokud zákazník permanentku nemá, je mu vystaven doklad a naúčtováno vstupné na danou provozovnu dle ceníku jeho cenové kategorie
 2. provede se poznačení do rezervací o tom, že rezervace již byla uskutečněna
 3. provede se zůčtování případných plateb a záloh za rezervaci
 4. zaznamená se začátek návštěvy zákazníka
 5. zákazník se objeví jako návštěvník dané provozovny v modulu Obsazení

Tato vlastnost Afitu však není jedinou výhodou. Rozsahem svých funkcí Afit zcela jistě předčí Vaše očekávání. Jeho ovládání je nyní ještě snadnější než dříve. Pracovní plocha a navigace v programu je přehledná, nepotřebné funkce se automaticky skrývají. Jednotlivými moduly programu procházíte stejně snadno jako při prohlížení internetových stránek. Originální řešení ovládání modulů zajišťuje bezchybnou obsluhu, neboť v každém okamžiku se zobrazují jen ty volby, které souvisejí s právě prováděnou akcí.

Stovky funkcí je pečlivě zdokumentováno v podrobné nápovědě, která s přehledem může konkurovat mnohem dražším profesionálním počítačovým programům. Přes 650 stran tištěné dokumentace je rozděleno do dvou příruček - pro uživatele a administrátory. Nemusíte se bát, že program nebudete umět ovládat! I bez specializovaného školení najdete potřebné informace v nápovědě a příručkách. Samozřejmostí je technická podpora a možnost odborného školení obsluhy a administrace.

Další funkce

Afit dotykový displej

Afit má navíc propracovanou podporu administrace, k níž patří automatizovaný zálohovací systém a administrační nástroj pro diagnostiku systému. Aktualizaci programu zvládne každý uživatel, nemusíte čekat na odborný servis, nové verze najdete zde na internetu. Afit v každé nové verzi zásadním způsobem mění strategii údržby a nastavení, celý systém lze administrovat prakticky z jediného počítače a to díky speciální servisní databázi, která umožňuje snadný přenos nastavení mezi počítači.

Po sedmiletém vývoji můžeme tvrdit, že Afit bude těžko hledat konkurenta. Na poli informačních systémů pro sportovní centra a solária je jasnou jedničkou. Díky implementaci podpory průmyslového řídícího systému je schopen přímo ovládat elektrická zařízení jako jsou solária či osvětlení a je tak interaktivně ve spojení s reálným světem. Zákaznické rozhraní Afit WEB pro internetový rezervační systém poskytuje aktuální data pro Vaše zákazníky kdykoliv a kdekoliv mají přístup k internetu. Vestavěná podpora jídelníčků a tréninků je už jen pomyslnou třešničkou na tomto bohatě zdobeném dortu.

Najdete-li jiný systém se stejným rozsahem funkcí a ve stejné kvalitě a cenové relaci, poskytneme Vám software Afit zcela zdarma. Kvalitou Afitu jsme si opravdu jisti.

 • Chcete se dozvědět více o Afitu a jeho funkcích? Pak pokračujete dále zde.

 • Informace o možnostech instalace najdete na stránce Instalace systému Afit

 • Zaujala Vás naše nabídka, chtěli byste Afit ve Vašem centru používat? Pak pokračujte do sekce Objednávka, kde najdete postup, jak celý proces implementace probíhá.

 • Zpět na úvodní stránku AFIT.