NOVINKY
6.5.2020
Uvolněna verze Afit 4.9.397.8 - aktualizace Afitu s novými funkcemi a opravami.

28.12.2019
Uvolněna verze Afit 4.9.397.7 - aktualizace Afitu s novými funkcemi a opravami.

Poslední aktualizace

WWW:  28.12.2023
Afit:  4.9.398.0 (24.4.2022)
RSS kanál:  Afit RSS kanál XML verze - sledování novinek online Afit RSS kanál - sledování novinek online

Prodej licencí zastaven

Afit RSS kanál - novinky vždy aktuálně

RSS

Nebaví Vás hlídat nové informace na webu, sledovat aktuality a pamatovat si, že máte občas navštívit náš web? Pak právě pro Vás, a nejen pro Vás, je určena služba kanálu Afit RSS novinky. Přečtěte si, jak to funguje, nastavte si náš kanál do seznamu odběru novinek ve Vaší RSS čtečce a buďte neustále "v obraze". Nemáte RSS čtečku a nevíte, co to je? I to se zde dozvíte.

Co je RSS?

Pokud jste se s tímto pojmem nikdy nesetkali, pak jednoduše řečeno RSS je technologie umožňující snadné sledování novinek na internetových stránkách. Nemá smysl zde podrobně rozebírat teorii, na tu se můžete podívat na níže uvedených odkazech. Nicméně pro Vás jako návštěvníky webu či uživatele programu RSS přináší aktuální zprávy z internetu, resp. této stránky, přímo na Váš počítač.

Dalo by se říci, že RSS bude za Vás hlídat novinky, které se zde objeví. Když si nainstalujete nějakou jednoduchou RSS čtečku, pak stejně jako čtete email, budete číst RSS novinky. Objeví-li se něco nového, hned to budete vědět a jediným kliknutím se k novince dostanete. Nemůže se Vám proto stát, že byste o nějakou novinku přišli a nebo ji zjistili pozdě. Pokud čtečka běží na Vašem počítači, pak Vám nové zprávy připomene, stejně jako Váš emailový program připomíná nové emaily.

Co k tomu budete potřebovat?

Prakticky jen čtečku RSS kanálů. Některé prohlížeče mají čtečku vestavěnou přímo v sobě, jako např. Firefox nebo Opera. Nicméně je lepší využívat specializované programy, které nabízení větší komfort a přehlednější zobrazení informací. Osobně doporučujeme např. čtečku RSS Point 2. Ale stejnou práci zastane prakticky libovolná čtečka, neboť se nejedná o nijak náročný software.

Kde seženu čtečku?

Existuje desítka, možná stovky programů tohoto typu. Doporučujeme podívejte se na níže uvedené webové stránky a nějakou vhodnou čtečku si vyberte a vyzkoušejte. RSS Point 2 má jednoduché ovládání a přidání kanálu k odběru novinek je vskutku jednoduché. Stačí zadat adresu webu a čtečka sama prohledá zdroje RSS kanálů a přidá je do seznamu. Pak již stačí stiskem tlačítka Zjisti (F5) stáhnout novínky do čtečky a ihned uvidíte, co je nového.

Uvedené linky odkazují na weby, kde se dají čtečky stáhnout a jsou k dispozici ZDARMA.

Chcete vědět více informací o RSS?

Na interentu se dočtete o RSS technologii mnoho informací. Podstatné zde byly řečeny, nicméně pokud chcete vědět více, pak zkuste tyto odkazy: