NOVINKY
6.5.2020
Uvolněna verze Afit 4.9.397.8 - aktualizace Afitu s novými funkcemi a opravami.

28.12.2019
Uvolněna verze Afit 4.9.397.7 - aktualizace Afitu s novými funkcemi a opravami.

Poslední aktualizace

WWW:  28.12.2023
Afit:  4.9.398.0 (24.4.2022)
RSS kanál:  Afit RSS kanál XML verze - sledování novinek online Afit RSS kanál - sledování novinek online

Prodej licencí zastaven

Varianty instalace systému Afit

Afit je možné nasadit v malých provozech s jediným počítačem ale také v rozsáhlých provozech s několika pobočkami. Díky architektuře klient-server lze do sítě připojit prakticky neomezené množství klientských pracovišť a všechny mohou pracovat se společnými daty. V této části se dozvíte v krátkosti o možnostech realizace systému z hlediska jeho instalace na počítače a počítačové sítě.

Prakticky lze aplikovat čtyři varianty, které se liší především účelem použití, spolehlivostí a průchodností systému. Pátou doplňkovou variantou je použití technologie tzv. tenkého klienta, která je zajímavá zejména pro pomalejší datové připojení do internetu a možnost spouštět Afit i na počítačích, kde není vůbec instalován.

 Varianta 1: Local installation :: vše instalováno na jediný místní počítač

Tato varianta je určena pro nejmenší a nejméně náročné provozy. Používá jediný počítač na veškeré aktivity, tj. jak provoz databáze, tak provoz Afitu. Jelikož je k tomuto účelu většinou použit běžný PC, doporučujeme minimálně 1GB paměti a pokud možno dva pevné disky v diskovém poli RAID 0 (zrcadlení, mirroring). Lze samozřejmě použít zcela běžné PC nebo notebook, ale riziko ztráty dat při havárii počítače se tímto zvyšuje. Např. porucha disku může znamenat nenávratnou ztrátu databáze. V tomto případě je nutné časté zálohování databáze a to i několikrát denně. O to se však Afit postará automaticky a bez Vaší asistence. Zálohování nijak nenarušuje Vaši běžnou práci s programem, takže se nemusíte obávat nějaké složité obsluhy.

 Varianta 2: Client - Server :: databáze uložena na odděleném PC

Databáze je nainstalována na samostatném počítači - serveru. Jedná se o klasické serverové vysoce robustní řešení pro bezpečný a spolehlivý provoz systému. Obsluha řídí celý systém z jediného klientského počítače, na serveru se prakticky nepracuje. Server je tedy vyčleněn jen pro databázový provoz, bezpečně oddělen od běžného používání PC a běžných uživatelů. Riziko zamrznutí počítače je minimální, počítač takto může pracovat bez přerušení prakticky neomezeně. Zálohování databáze probíhá automaticky ve zvolených intervalech. Server je počítač s příslušným výkonem pro tento typ provozu, tj. obvykle výkonný procesor, minimálně Pentium 4, 1-2GB RAM, dva pevné disky v RAID poli, rychlé síťové připojení, záložní zdroj napájení. Díky možné administraci na dálku není nutné mít u tohoto počítače klávesnici, myš a monitor, vše lze spravovat přes vzdálenou plochu. Doporučený operační systém MS Windows Vista Bussines nebo MS Windows Server 2008.

Další informace jsou dostupné po přihlášení. Pokud jste se ještě neregistroval(a), použijte registrační formulář. Pokud se chcete přihlásit, použijte své jméno a heslo registrovaného zákazníka a zadejte je do vstupních polí v záhlaví stránky.

Chcete se dozvědět více o Afitu a jeho funkcích? Pak pokračujete dále zde.

Zobrazit úvodní stránku AFIT